Echipa lui Eric Bicfalvi, a pierdut meciul cu FK Rostov, scor 1-2

fotbal drepturi tv minge

Ural, echipa unde evoluează mijlocaşul român Eric Bicfalvi (31 de ani), a pierdut dramatic meciul de pe terenul celor de la FK Rostov, scor 2-1, graţie unui gol marcat de fostul dinamovist Miha Mevlja în minutul 90+3 potrivit mediafax.

Aleksey Ionov a deschis scorul în minutul zece al partidei şi a intrat cu avantaj la cabine. Ural a restabilit egalitatea în minutul 52 prin olandezul Othman El Kabir, iar Mevlja a dat lovitura în minutul 90+3, după ce a reluat cu capul o centrare venită din corner.

După această victorie, Rostov a urcat pe locul şase în prima ligă din Rusia, cu 32 de puncte. Ural a rămas pe ultimul loc retrogradabil, cu 23 de puncte.

Bicfalvi şi Mevlja au fost colegi la Dinamo în sezonul 2015-2016. Fundaşul sloven a fost transferat la Rostov în luna august a anului 2016, pentru 700.000 de euro, iar în 2017 a fost cumpărat de Zenit pentru opt milioane de euro. Acesta este împrumutat la Rostov până la finalul acestui sezon.