Echipa lui Şumudică, învinsă acasă, în campionatul Turciei; cea pregătită de Dan Petrescu, o remiză

Cancan
Șumudică

Caykur Rizespor, echipa antrenată de Marius Şumudică, a fost învinsă cu scorul de 2-0 pe teren propriu, vineri seara, de BB Erzurumspor, în etapa a 24-a a campionatului Turciei, potrivit Agerpres.

Pe Yeni Rize Sahir Stadi, oaspeţii au deschis scorul în minutul 67 prin Aatif Chahechouche, pentru ca în minutele de prelungire ale partidei, Oltan Karakullukcu să stabilească rezultatul final prin reuşita din minutul 90+2.

De la gazde, Fernando Andrade dos Santos a văzut cartonaşul roşu în minutul 83.

Citește și: BREAKING SURSE Proiectul rețelei electrice de la Spitalul Neamț NU A AVUT AVIZE iar inginerul pentru instalațiile de oxigen și aer comprimat e „AMNEZIC”

În schimb, Kayserispor, antrenată de Dan Petrescu, a încheiat sâmbătă la egalitate, 0-0, acasă, cu Ankaragucu. De la oaspeţi, Michal Pazdan a văzut cartonaşul roşu în minutul 67, în timp ce la gazde, fundaşul Cristi Săpunaru a intrat pe teren în minutul 82 în locul lui Aaron Lennon.

În clasament, Rizespor şi Kayserispor sunt vecine, prima fiind pe poziţia a 14-a, cu 26 de puncte, cealaltă ocupând locul 15, cu 25 puncte.

Restul partidelor etapei vor avea loc sâmbătă seara, duminică şi luni.