Edinson Cavani este de părere că are mici șanse de a fi folosit ca titular în meciul cu Franța

Uruguay

Edinson Cavani a ieșit accidentat în minutul 74 al meciului cu Portugalia și, chiar dacă meciul a fost câștigat de Uruguay cu scorul de 2-1, victoria a fost umbrită de acest eveniment. Cavani are un edem la gambă și, potrivit presei din Uruguay, nu este apt să evolueze 90 de minute, informează Mediafax.

Edinson Cavani (31 de ani) a fost marcatorul celor două goluri ale naționalei sale, în meciul din optimile Campionatului Mondial împotriva Portugaliei. În partida din sferturi, sud-americanii urmează să evoluze în compania Franței, iar posibilitatea ca starul lui PSG să intre din primul minut este redusă.

Vezi și: Venus Williams, adversara Alexandrei Dulgheru, a avut cuvinte de laudă, la sfârșitul meciului, pentru prestația româncei: 'A jucat foarte bine!'

Luis Suarez, colegul lui Cavani din atac, este de părere că Uruguay va avea de suferit de pe urma absenței: „ Au fost și alte meciuri în care nu a jucat Cavani și ne-am descurcat bine. Acum, situația este una diferită și va fi greu fără el”, a declarat jucătorul Barcelonei, citat de ESPN.

Partida dintre Uruguay și Franța va avea loc vineri, cu începere de la ora 17:00.