Edinson Cavani şi Anthony Martian s-au accidentat în meciul West Ham United - Manchester City

Edinson Cavani

Atacantul uruguayan Edinson Cavani şi cel englez Anthony Martial s-au accidentat în meciul pe care echipa lor, Manchester United, l-a câştigat, sâmbătă, în deplasare, scor 3-1, cu West Ham United, în etapa a XI-a din Premier League, informează lequipe.fr, potrivit news.ro.

Cavani nu a mai revenit pe teren după pauză, când a fost înlocuit de Marcus Rashford. Potrivit antrenorului Ole Gunnar Solskjaer, Cavani a suferit o problemă musculară.

Citește și: LOVITURĂ de BAROS pentru reținuții din dosarul achizițiilor medicale al DNA - Cei propuși pentru arestare, TRIMIȘI după GRATII iar firma oprită de la achiziții

La fel a fost situaţia şi în cazul lui Martial, care a ieşit de pe teren în minutul 62, ţinându-se de coapsa dreaptă. El a fost încluit de Juan Mata.

Cei doi vor fi supuşi unor controale medicale amănunţite, pentru stabilirea gravităţii accidentărilor.

Martial şi Cavani sunt, astfel, incerţi, pentru meciul cu RB Leipzig, din ultima etapă a Grupei H a Ligii Campionilor. United are nevoie de un rezultat de egalitate în Germania pentru a fi sigură de calificarea în optimile de finală ale competiţiei.