Șeful campaniei PSD, anunț fatal despre un eșec al lui Ponta

Autor: Ionel Dancu

Publicat: 10-11-2014

Actualizat: 10-11-2014

Article thumbnail

Sursă foto: stiripesurse.ro

Directorul campaniei prezidențiale a lui Victor Ponta, Liviu Dragnea, a tinut sa adreseze, luni seara, un mesaj ferm catre toti liderii centrali și județeni ai PSD.

Dragnea a asigurat tot activul implicat in campania prezidentiala ca nu va candida la sefia PSD daca partidul pierde alegerile.

"Eu sunt absolut convins ca Victor Ponta va castiga, dar eu am luat o decizie pe care acum o spun pentru  prima data, anume ca daca Ponta va pierde alegerile, voi merge in continuare cu el, daca el pierde alegerile imi asum impreuna cu el. Eu voi rămâne cu Ponta și dacă va pierde alegerile. O spun tuturor, ca sa stie, si oricine din partid, ca eu nu astept ca, daca Victor Ponta pierde alegerile, sa-i iau locul", a declarat Dragnea la Realitatea Tv.

Google News
Explorează subiectul
Comentează
Articole Similare
Parteneri