FC Argeş a remizat cu CS Mioveni, după ce a avut 2-0

stadion Trivale FC Argeș

FC Argeș a terminat la egalitate partida cu CS Mioveni de duminică din cadrul etapei a XXI-a din Superliga de fotbal.

Partida FC Argeș - CS Mioveni s-a terminat la egalitate, scor 2-2. Mijlocașul Alexandru Isfan a deschis scorul în minutul 14, iar atacantul Arnold Paul Garita a majorat diferența în minutul 19. Pentru oaspeți au înscris mijlocașul Liviu Antal în minutul 58 și fundașul Garutti în minutul 92. La ultima fază a meciului, Vlad Pop de la CS Mioveni a fost eliminat deoarece a primit al doilea cartonaș galben.

În urma acestui rezultat, FC Argeș a urcat o poziție în clasament. Argeșenii se află pe locul 10 cu 23 de puncte. CS Mioveni rămâne pe ultimul loc în clasament (16) cu doar 9 puncte adunate în 21 de partide.

Al doilea meci de duminică din Superliga va începe la ora 14.30. Petrolul se află pe locul 8 în clasamentul Superligii cu 28 de puncte, iar oltenii sunt pe 11 cu 22 de puncte.

În ultimul meci al zilei se vor întâlni UTA Arad și Rapid București. Ardelenii au 18 puncte și se află pe poziția a 15-a în clasament, în timp ce rapidiștii au adunat 37 de puncte în 20 de etape și sunt pe locul 4. Partida va începe la ora 20.30.