FC Voluntari a remizat cu Karmiotissa, scor 1-1, în meci amical

Digi Sport
Eric FC Voluntari

Echipa de fotbal FC Voluntari a terminat la egalitate cu Karmiotissa, 1-1, joi, într-un meci amical jucat în stagiul de pregătire din Polonia.

Nou-promovata în prima ligă cipriotă, antrenată de Dusan Uhrin jr, a deschis scorul în minutul 19, din penalty, iar ilfovenii au egalat prin Cosmin Achim, în minutul 78, tot din penalty, potrivit paginii de Facebook a clubului din Voluntari, potrivit Agerpres.

FC Voluntari a început în următoarea formulă: M. Popa - Cr. Costin, Ricardinho, Meleke, Armaş, Al. Vlad - Raţă, Droppa, Marcelo Lopes - L. Fulop, Nemec.

Pe parcursul jocului au mai intrat: Rîmniceanu, Vâlceanu - C. Achim, Matricardi, D. Florea, Helder Tavares, Răduţ, Marrone, Merloi, Andreş, Voican, Naser Aliji.

Lotul echipei FC Voluntari se întoarce vineri, la ora 14:00, în Bucureşti.

FC Voluntari a înregistrat următoarele rezultate în acest stagiu: 12-0 cu LKS Orleta Kielce, 1-2 cu Gornik Leczna, 1-4 cu Hapoel Beer Sheva şi 1-1 cu Karmiotissa.