Florin Andone a marcat primul său gol în acest sezon: Deportivo a fost însă învinsă acasă de Sociedad

Florin Andone

Atacantul Florin Andone a marcat, duminică, un gol, primul în acest sezon, în meciul pierdut de echipa sa, Deportivo La Coruna, pe teren propriu, scor 2-4 (1-2), în faţa formaţiei Real Sociedad, în etapa a treia a campionatului spaniol La Liga.

Meciul a început practic cu 2-0 pentru oaspeţi, după golurile marcate de Juanmi '3 şi Illarramendi '4, ambele după faze suspecte de ofsaid. Depor a reuşit să egaleze, prin reuşitele lui Adrian Lopez '27 şi Andone '50, anunță News.ro.

La acest scor, românul, care a marcat cu un şut din interiorul careului mic, a fost înlocuit de Bakkali, în minutul 71. Finalul a aparţinut formaţiei Real Sociedad, care a înscris încă de două ori, prin Diego Llorente '83 şi din nou Illarramendi '86.

La gazde a debutat şi atacantul Lucas Perez, care a revenit sub formă de împrumut de la Arsenal Londra. El a intrat în minutul 49, în locul lui Bruno Gama.

Real Sociedad se alătură formaţiei FC Barcelona în fruntea clasamentului, cele două echipe fiind singurele cu maximum de puncte după trei meciuri. Deportivo rămâne provizoriu pe locul 14, cu un punct.