Florin Cîțu: Comitet interministerial care să asigure revenirea la normalitate a României

Autor: Alexandra Cruceru, Redactor

Publicat: 05-04-2021

Actualizat: 05-04-2021

Article thumbnail

Sursă foto: Inquam Photos / Octav Ganea

Premierul Florin Cîțu a anunțat luni, în cadrul unei conferințe de presă, că va organiza un comitet interministerial în cadrul Guvernului care să asigure de la 1 iunie revenirea la normalitate a României.

„Astăzi, voi anunța constituirea unui comitet interministerial sub coordonarea premierului, care să asigure de la 1 iunie revenirea la normalitate a României. Vom începe...acesta este primul jalon, prima bornă pe care o punem pentru revenirea la normalitate. (...) Avem nevoie să arătăm românilor momentul când vom reveni la normalitate. 1 iunie e primul pas și trebuie pregătit”, a anunțat Cîțu.

Premierul a mai spus că în comitetul interministerial vor fi implicate toate ministerele. „Mâine am întâlnire cu Asociația HORA”, a anunțat premierul.

„Comitetul interministerial va include ca invitați și asociații și patronate”, a mai declarat premierul.

 

Google News
Comentează
Articole Similare
Parteneri