Formaţia Atletico Madrid a încheiat la egalitate, meciul cu Deportivo Alaves, scor 1-1, în etapa a XI-a a campionatului Spaniei

Filipe Luis Atletico Madrid

Formaţia Atletico Madrid a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul susţinut, marţi, în deplasare, în compana echipei Deportivo Alaves, în etapa a XI-a a campionatului Spaniei, potrivit news.ro.

Pentru Atletico a marcat Morata, în minutul 70, iar pentru Deportivo a înscris Perez, în minutul 83.

Tot marţi se mai joacă meciul FC Barcelona - Valladolid.

Partidele Real Sociedad – Levante, Valencia – FC Sevilla, Athletic Bilbao – Espanol, Bétis Sevilla – Celva Vigo şi Real Madrid - Leganes au loc miercuri, iar jocurile Eibar – Villarreal, Mallorca - Osasuna şi Getafe - Granada sunt programate joi.