Formaţia Gazinatep FK, antrenată de Marius Şumudică, a învins cu 3-1 Fenerbahce. Maxim a marcat un gol

Marius Șumudică

Formaţia Gazinatep FK, antrenată de Marius Şumudică, a învins, sâmbătă seară, pe teren propriu, cu scorul de 3-1, echipa Fenerbahce, într-un meci din etapa a XIII-a a campionatului Turciei, anunță news.ro.

Unul dintre golurile învingătorilor a fost marcat de Alexandru Maxim, în minutul 40, din penalti. Celelalte goluri au fost înscrise de Vetrih ’11 şi Ozer ‘90+6.

Pentru Fenerbahce a înscris Pelkas, în minutul 24.

Firea iese la atac după ce liderii PNL, USR și UDMR au ajuns la un acord: 'S-a împărțit ciolanul. L-au făcut mai lung și mai dolofan, să ajungă la toată lumea'

Maxim a jucat până în minutul 87, el fiind înlocuit cu autorul golului de 3-1, Ozer.

Tot la Gaziantep FK, Alin Toşca a jucat pe toată durata partidei.

Echipa celor trei români ocupă locul patru în clasament, cu 21 de puncte, iar Fenerbahce este pe trei, cu 23 de puncte.