Franța a ZDROBIT-O pe Islanda cu 5-2 / VIDEO

În ultimul sfert de la Euro 2016, Franța a făcut spectacol pe Stade de France în fața a peste 80.000 de spectatori! Islanda a fost victima cocoșului galic. Francezii au marcat de 5 ori în fața uneia dintre revelațiile turneului. Insularii au punctat și ei de două ori și părăsesc cu fruntea sus întrecerea. Franța are meci infernal în semifinale. Germania îi stă în cale în drumul spre trofeu. Cealaltă semifinală opune Portugalia și Țara Galilor.

VEZI GOLURILE AICI

min 90 Meciul s-a terminat

min 84 Gol! Birkir Bjarnason inscrie pentru Islanda, scorul e 5-2.

min 59 Giroud face dubla și Franța are 5-1 cu Islanda.

min 56 Islanda marchează prin Sigthórsson

min 46 A fost reluat meciul

min 45 Pauză

min 45 Griezmann face 4-0

min 43 Payet marchează și el și Franța face scor cu Islanda.

min 20 Paul Pogba a marcat și el iar Franța are 2-0.

min 13 FRanța deschide scorul prin Giroud. Se pare că atacantul lui Arsenal era în ofsaid nesemnalizat

min 6 Payet șutează de la 20 de m, dar portarul Islandei reține.

UPDATE min 1 A început meciul

Franța și Islanda joacă pe Stade de France, în ultimul meci din sferturile de finală ale Campionatului European. Țara gazdă a terminat pe prima poziție grupa din care au mai făcut parte România, Elveția și Albania, iar în "optimi" a trecut de Irlanda, scor 2-1.

Islanda a reprezentat marea surpriză de la această ediție, după ce s-a calificat de pe poziția a doua dintr-o grupă din care au mai făcut parte Portugalia, Austria și Ungaria, iar în optimile de finală a câștigat cu 2-1 în fața Angliei.

Cele două formații sunt neînvinse la acest turneu final, iar islandezii se află la cea mai bună performanță înregistrată în istorie. Câștigătoarea acestui meci va înfrunta Germania în semifinale, scrie gsp.ro.

Echipele de start:

Franța: Lloris - Sagna, Koscielny, Umtiti, Evra - Matuidi, Pogba - Sissoko, Griezmann, Payet - Giroud

Islanda: Halldorson - Sævarsson, Árnason, Sigurdsson, Skúlason - Gudmundsson, Gunnarsson, Sigurdsson, Bjarnason - Sigthórsson, Bödvarsson