Franţa şi Australia sunt la egalitate, după prima zi, în Cupa Federaţiei

australian open facebook
australian open general tenis

Echipele Franţei şi Australiei sunt la egalitate, scor 1-1, după meciurile disputate în prima zi la finala Cupei Federaţiei de la Perth, anunţă NEWS.ro.

În primul meci al zilei, Kristina Mladenovic a trecut de Ajla Tomljanovic, scor 6-1, 6-1, după o oră şi 11 minute de joc.

Citeşte şi: Tehnicianul echipei Hermannstadt, Eugen Neagoe: 'Arbitrii efectiv te bagă în pământ. A văzut că am plecat de pe bancă - nu m-am simţit bine - şi m-a eliminat'

Numărul 1 mondial, Ashleigh Barty a trecut în al doilea meci de Caroline Garcia, scor 6-0, 6-0, în doar 56 de minute.

Este pentru prima oară în istoria Fed Cup când un meci se încheie cu scorul de 6-0, 6-0.

Duminică vor avea loc partidele Barty - Mladenovic şi Tomljanovic - Garcia.

Tot duminică este programat şi meciul de dublu dintre Ashleigh Barty/Samantha Stosur şi Caroline Garcia/Kristina Mladenovic.