Gaz Metan Mediaș a bătut-o pe Viitorul / VIDEO

viitorul

Gaz Metan a învins pe teren propriu Viitorul, scor 2-1, într-un meci din etapa a treia și medieșenii au urcat pe locul 6 cu tot atâtea puncte.

Gazul a deschis scorul în minutul 17, după șutul din interiorul carelului al lui Alexandru Munteanu. Trupa lui Gheorghe Hagi a egalat în minutul 73. Bogdan Țîru a trimis balonul în poartă cu capul, după o centrare foarte bună a lui Benzar.

Echipa condusă de Cristi Pustai a marcat golul de trei puncte când mai erau 5 minute de joc. Llullaku a profitat de o breșă în apărarea Viitorului și l-a învins pe portar.

Vezi golurile AICI

Ardelenii au două victorii din trei meciuri, în timp ce Viitorul are o singură victorie și doar 3 puncte, scrie gsp.ro.