Gaz Metan Mediaş - CS Hunedoara 2-1, într-un meci amical

fotbal drepturi tv minge

Gaz Metan Mediaş, surprinzătorul lider al Ligii I de fotbal, a învins formaţia de liga a treia CS Hunedoara cu scorul de 2-1, duminică, pe teren propriu, întru-un meci amical, potrivit site-ului echipei antrenate de Edi Iordănescu, informează Agerpres.

Oaspeţii au deschis scorul prin Flavius Iacob, în minutul 30, dar pentru medieşeni au punctat Ely Fernandes (33) şi Moussa Sanoh (47).

Edi Iordănescu a început cu formula Ricardo Batista - Mite Cikarski, Răzvan Popa, Ionuţ Larie - Neluţ Roşu, Mickael Diakota, Paul Costea, Sergiu Ciocan, Stephan Drăghici - Moussa Sanoh, Mădălin Androne.

În repriza a doua, Gaz Metan a schimbat aproape în totalitate garnitura, având o bară prin Drăghici (62).