George Pușcaș, pasă de gol în Livorno- Palermo, 2-2

george puscas

George Puşcaş a oferit o pasă decisivă în meciul Livorno - Palermo 2-2, disputat sâmbătă, în etapa 35 din Serie B. Internaţionalul român i-a pasat cu călcâiul lui Trajkovski, în minutul 89, iar fotbalistul din Muntenegru a egalat potrivit mediafax

Palermo a condus cu 1-0 la Livorno, graţie golului marcat de Nestorovski, în minutul 41, din penalty. Gazdele au revenit incredibil în doar opt minute. Diamanti a egalat în minutul 74, iar Raicevic a dus scorul la 2-1, în minutul 82. Palermo a obţinut un egal preţios atunci când nimeni nu mai spera. Puşcaş a primit la 11 metri, a deviat cu călcâiul la bara a doua, iar Trajkovski a împins mingea în plasă pentru 2-2.

În urma acestui egal, Palermo rămâne pe 3, la două puncte de Lecce, ocupanta locului secund. Sicilienii au 58 de puncte, iar Lecce 60. Brescia e lider, cu 63 de lungimi. În Serie A promovează primele două clasate, iar locurile 3-8 merg la baraj.