Glasgow Rangers, cu Ianis Hagi printre titulari, la a noua victorie consecutivă în prima ligă scoţiană

thescottishsun.co.uk
ianis hagi

Echipa Glasgow Rangers, cu internaţionalul român Ianis Hagi printre titulari, a învins pe teren propriu, cu scorul de 2-0, formaţia St Mirren, într-o partidă din cadrul etapei a 20-a a campionatului de fotbal al Scoţiei, disputată duminică.

Rangers s-a impus prin golurile marcate în prima repriză de Scott Wright (14) şi Alfredo Morelos (26), potrivit Agerpres.

Ianis Hagi a rămas pe teren până în minutul 68, când a fost înlocuit de antrenorul Giovanni van Bronckhorst.

În urma acestei victorii, a noua consecutivă în prima ligă scoţiană, Glasgow Rangers şi-a păstrat avansul de şase puncte faţă de rivala Celtic Glasgow, care s-a impus la rândul ei, cu 3-1, în întâlnirea disputată în deplasare cu formaţia St Johnstone.

Au marcat: Liel Abada (9, 22) şi Nir Bitton (82) pentru învingători, respectiv Chris Kane (69).