Halep, în fața meciului pentru primul loc mondial: Simona o învinge în premieră pe Șarapova după un meci fenomenal - VIDEO

Simona Halep

UPDATE Simona și-a câștigat serviciul și a învins-o în premieră pe Maria Șarapova, scor 6-2, 6-2.

UPDATE Halep reușește un nou break în fața Șarapovei, câștigând la avantaj, după ce a cerut challenge la ultima minge a game-ului. Scorul este acum 5-2, iar Simona servește pentru meci.

UPDATE Simona își face serviciul la zero și mai are nevoie de două game-uri pentru a obține prima victorie în fața Mariei Sharapova.

UPDATE Simona își consolidează break-ul și se desprinde și în a doua manșă. Românca este foarte aproape de victorie!

UPDATE Halep revine în forță și reușește să preia conducerea în setul doi, scorul fiind acum 2-1 pentru româncă. Halep urmează să servească.

UPDATE Șarapova începe mai bine setul doi și câștigă chinuit primul game, la avantaj.

UPDATE Jucătoarea din Constanța a câștigat primul set în fața Mariei Șarapova cu scorul de 6-2 și începe setul doi încrezătoare.

UPDATE Simona conduce cu 5-1, după un joc remarcabil în fața rusoaicei.

UPDATE Românca a reușit un game de senzație în fața Șarapovei și conduce cu 4-1, după un alt break superb.

UPDATE Simona conduce cu 2-1, reușind cel de-al doilea break.

UPDATE Sharapova - Halep 1-1. Rusoaica revine și imediat și face re-break-ul!

UPDATE Simona a început perfect partida și a făcut break, câștigând primul break la 0.

Simona Halep o întâlnește a doua oară într-o lună pe Maria Șarapova. Românca se luptă pentru un loc în sferturi la Beijing și pentru primul loc mondial.