Ianis Hagi a fost titular în meciul pierdut de echipa sa, Genk, în fața lui Waregem, scor 0-2

Fanatik
Ianis hagi Genk

Genk nu se regăsește în acest început de campionat. Echipa din Belgia, l-a care a ajuns decarul echipei naționale de tineret a României, Ianis Hagi, a suferit o nouă înfrângere în acest sezon, potrivit Mediafax.

După o victorie și un eșec în primele două etape, în runda a treia Genk a pierdut din nou, în fața celor de la Zulte Waregem, în fața propriilor suporteri, scor 0-2. Tabela de marcaj a fost deschisă încă din minutul șase prin reușita lui Bjordal, iar Berahino a stabilit rezultatul final, în minutul 78.

Ianis Hagi a făcut parte din "primul 11" creionat de tehnicianul Felice Mazzu, dar nu a reușit să marcheze. Internaționalul român în vârstă de 20 de ani a jucat timp de 68 de minute, fiind înlocuit de nigerianul Stephen Odey.

Genk este pe locul 9 în clasament, cu trei puncte după trei etape.

Genk - Waregem 0-2
Au marcat: Bjordal '6, Berahino '78

Echipele de start

Genk: Couckle - Maehle, Dewaest, Lucumi, Uronen - I. Hagi, Berge, Heynen - Ito, Samatta, Paintsil
Rezerve: Vandevoordt, De Norre, Benson, Khammas, Wouters, Piotrowski, Cuesta, Odey

Waregem: Bossut - De Fauw, Burki, Humphreys, Deschacht - Govea, Seck, Zarandia - Bjordal, Berahino, Larin
Rezerve: Bansen, Kenourgios, Marcq, Pletinckx, Soisalo, Van Hecke, Walsh