Ianis Hagi a marcat pentru Rangers. Este al doilea gol din acest sezon (video)

thescottishsun.co.uk
ianis hagi

Jucătorul Ianis Hagi a marcat un gol pentru echipa Glasgow Rangers în remiza, scor 1-1, cu Aberdeen, din etapa a XXI-a a campionatului Scoţiei, conform news.ro

Hagi, care a fost titular, a marcat în minutul 20. Românul a primit un cartonaş galben în minutul 6 şi a fost înlocuit în minutul 78.

Pentru Aberdeen a înscris Ferguson (72 - penalti).

Din minutul 83, Rangers a evoluat cu un jucător mai puţin, după eliminarea lui Kent pentru cumul de cartonaşe.

Ultimul gol marcat de Ianis pentru Ragers a fost în Liga Europa, în noiembrie 2021, în meciul cu Brondby.

În campionatul Scoţiei, el a marcat ultima oară chiar în prima etapă, la 31 iulie 2021, la meciul cu Livingston.

În clasament, Rangers este lider, cu 54 de puncte, urmată de Celtic, cu 48 de puncte şi Hearts, cu 37 de puncte, Aberdeen este pe 6, cu 27 de puncte.