Înfrângere pentru HCDS Constanţa în manşa tur din turul secund al EHF European League

csm bucuresti handbal masculin

Echipa de handbal masculin HCDS Constanţa a fost învinsă marţi, în deplasare, de formaţia poloneză Orlen Wisla Plock, în manşa tur din turul secund al EHF European League, conform news.ro

Handbaliştii polonezi s-au impus cu scorul de 25-14 (7-6). În primele 19 minute s-au marcat doar patru goluri, iar HCDS Constanţa a fost condusă cu 2-1 timp de 12 minute (între min. 6-18).

Principalii marcatori ai partidei au fost Kosorotov 6 goluri, respectiv Nistor, cu 3 reuşite, pentru HCDS.

Partida retur va avea loc în 28 septembrie, la Constanţa.

Câştigătoarea din dubla manşă se va califica în faza grupelor EHF European League. În turul secund al competiţiei sunt angrenate 24 de echipe, din care 12 vor face pasul mai departe în faza grupelor.

HCDS Constanţa a trecut în primul tur al EHF European League de formaţia ungară Csurgoi KK (58-51 la general).