Înfrângere ruşinoasă a României înainte de EURO: Ce s-a întâmplat la meciul cu Ucraina / VIDEO

romania fotbal

România a pierdut amicalul cu Ucraina de la Torino, scor 3-4. Apărarea care ne-a adus atâtea satisfacții în preliminarii, ne-a trădat de această dată.

La cele 3 goluri ale României din acest amical a contribuit decisiv și Piatov, care a făcut un meci de coșmar, la fel ca și căpitanul României, Vlad Chiricheș. Torje a deschis scorul în minutul 23 cu un șut frumos la colțul scurt.

Zozulia a egalat în minutul 43 din fața porții. Zinchenko a profitat de o gafă uriașă a lui Chiricheș în minutul 48 și a înscris pe lângă Tătărușanu. Konoplianka și Iarmolenko au dus scorul la 4-1 și deja gândurile românilor erau la primul meci de la EURO, cu Franța.

Denis Alibec din lovitură liiberă și Nicușor Stanciu cu un șut frumos de la distanță au făcut 4-3 și au limitat proporțiile scorului care devenise rușinos.