Inter Milano a terminat la egalitate meciul cu Atalanta, în etapa a XIX-a a campionatului Italian Serie A

Mauro Icardi Inter Milano

Inter Milano a terminat la egalitate, scor 1-1 (1-0), partida disputată, sâmbătă, pe teren propriu, cu Atalanta, în etapa a XIX-a a campionatului Italian Serie A, potrivit news.ro.

Lautaro Martinez, în minutul 4, a deschis scorul pentru Inter, iar Robin Gosens a egalat, în minutul 75.

Luis Muriel (Atalanta) a ratat un penalti în minutul 87.

Inter poate pierde locul I în această etapă. Milanezii au acumulat 46 de puncte şi conduc deoacamdată în clasament. Juventus, locul 2, cu 45 de puncte, evoluează duminică, de la ora 21.45, pe Stadio Olimpico, împotriva formaţiei AS Roma.

Atalanta ocupă locul 5, cu 35 de puncte, după Lazio, locul 3, cu 42 de puncte, şi după AS Roma, tot 35 de puncte.