Jupp Heynckes, după 5-0 cu Beşiktaş: 'În retur voi trimite în teren cea mai bună echipă; Nu riscăm în Liga Campionilor'

Jupp Heynckes

Tehnicianul echipei Bayern Munchen, Jupp Heynckes, a declarat că returul optimilor Ligii Campionilor cu Beşiktaş Istanbul va trimite cel mai bun 11 în teren, în ciuda victoriei, scor 5-0, de marţi seară.

"Au fost două reprize complet diferite. În prima repriză nu ne-am găsit fluiditatea în joc şi ne-a lipsi ritmul. Totul s-a schimbat după ce au avut un jucător eliminat şi mai ales după ce am reuşit să marcăm chiar înainte de pauză. În repriza a doua am jucat bine şi am marcat goluri magnifice. În retur voi trimite în teren cea mai bună echipă, în Liga Campionilor nu avem dreptul să riscăm", a declarat Heynckes, potrivit News.ro.

Formaţia Bayern Munchen a învins, marţi, pe teren propriu, cu scorul de 5-0 (1-0), echipa Beşiktaş Istanbul, în prima manşă a optimilor de finală ale Ligii Campionilor.

Partida a fost arbitrată de o brigadă din România, condusă de Ovidiu Haţegan. Centralul l-a eliminat, în minutul 16, pe fundaşul croat Domagoj Vida, care l-a faultat pe Robert Lewandowski, din poziţie de ultim apărător.

Au marcat: Thomas Muller '43, '66, Coman '52, Lewandovski '79, '88