Kayserispor a învins ultima clastă din Turcia cu 3-2, după ce a fost condusă cu 1-0

Marius Șumudică

Kayserispor, echipa antrenată de Marius Şumudică, a învins, duminică, pe teren prorpiu, cu scorul de 3-2 (1-1), formaţia Karabukspor, în etapa a XXV-a a campionatului turc de fotbal.

Oaspeţii au condus cu 1-0, prin reuşita lui Leandrinho din minutul 22. Kraveţ '28 şi '56 şi Turuc '48 (penalti) au marcat pentru echipa lui Şumudică, înainte ca Skulason să stabilească scorul final, în minutul 88, anunță News.ro.

La gazde au evoluat pe tot parcursul meciului portarul Silviu Lung jr. şi fundaşul Cristian Săpunaru. Marius Alexe nu a jucat la oaspeţi, fiind accidentat.

Kayserispor se menţine pe locul 5 cu 41 de puncte, la trei puncte de locul 4 ocupat de Fenerbahce (un meci mai puţin). Karabukspor este pe locul 18, ultimul, cu 12 puncte. Pe locul I se află Galatasaray, cu 50 de puncte şi un meci mai puţin, la egalitate cu Beşiktaş, a doua clasată, şi cu Istanbul BB, de pe locul 3.