Levante – Betis Sevilla, scor 4-3, după ce oaspeţii au marcat două goluri în ultimul sfert de oră

Levante

Formaţia Levante a învins, marţi seară, pe teren propriu, cu scorul de 4-3, echipa Betis Sevilla, într-un meci din etapa a XVI-a a campionatului Spaniei, potrivit News.ro.

Gazdele au condus cu 4-1 până aproape de minutul 80, când oaspeţii au marcat două goluri. Au înscris Duarte ‘2, Morales ’22, ’24 şi Roger ’55 pentru Levante, respectiv Mandi ’12 şi Canales ’78 (penalti), ’86 pentru Betis.

Atenție mare la înșelătoria de Anul Nou pe WhatsApp!

În minutul 68, de la gazde a fost eliminat Rober.

Tot marţi, Cadiz a remizat cu Real Valladolid, scor 0-0.

Partidele Granada – Valencia, Atletico Madrid – Getafe, Celta Vigo – Huesca şi Elche – Real Madrid sunt programate miercuri, iar confruntările Athletic Bilbao – Real Sociedad şi Osasuna – Deportivo Alaves se vor disputa joi.