Liverpool, a şaptea victorie consecutive în Premier League, scor 3-0, cu Leicester

lemde.fr
liverpool

Liverpool şi-a continuat seria victoriilor luni, cu a şaptea victorie consecutivă, 3-0 pe terenul lui Leicester, revenind la un punct de primele patru clasate din Premier League, care se califică în Liga Campionilor, cu două etape rămase de disputat, potrivit news.ro.

Cele două pase de gol ale lui Mo Salah pentru cele două goluri ale lui Curtis Jones au răpus Leicester în mai puţin de patru minute (min. 33, 36).

Egipteanul a oferit o a treia pasă lui Trent Alexander-Arnold, stabilind scorul final în minutul 71.

În clasament, Liverpool este pe 5, cu 65 de puncte, iar Leicester ocupă locul 19, cu 30 de puncte.