Locatarii din blocul din Rahova care a fost afectat de o explozie puternică se vor putea întoarce treptat la casele lor, informează Rador Radio România.
Locatarii din blocul din Rahova care a fost afectat de o explozie puternică se vor putea întoarce treptat de mâine la casele lor, a anunțat prefectul capitalei, Andrei Nistor.
El a precizat că revenirea se va face controlat, sub coordonarea poliției, iar accesul în scara în care s-a produs explozia rămâne deocamdată interzis până la finalizarea completă a verificărilor tehnice.
Decizia a fost luată de Comitetul Municipiului București pentru Situații de Urgență, după finalizarea cercetărilor penale la fața locului și a verificărilor tehnice realizate de experții în construcții.






























Comentează