Atacantul uruguayan Luis Suarez îşi va încheia în această vară contractul cu Atletico Madrid, campioana en titre a Spaniei la fotbal, şi ar putea evolua din sezonul viitor în campionatul Turciei, scrie presa iberică, conform Agerpres.
Cotidianul madrilen AS relatează că anturajul jucătorului sud-american a intrat în contact cu oficialii de la Beşiktaş şi Fenerbahce, pentru a afla proiectele celor două mari cluburi din Istanbul, precum şi posibilele oferte financiare pe care acesta sunt dispuse să le facă pentru a-şi asigura serviciile atacantului.
Luis Suarez a sosit la Atletico în vara lui 2021, după despărţirea de FC Barcelona, unde a evoluat începând din 2014, înscriind 198 de goluri în 283 de meciuri disputate în toate competiţiile.
Fotbalistul uruguayan a ajutat-o pe Atletico Madrid să cucerească titlul de campioană a Spaniei, marcând 21 de goluri pe parcursul ediţiei trecute din La Liga, însă randamentul său nu s-a mai ridicat la acelaşi nivel în acest sezon.
Luis Suarez negociază cu echipe din Turcia. Atacantul îşi va încheia în această vară contractul cu Atletico Madrid (presă)
Explorează subiectul
Articole Similare

1.408
Ion Țiriac vrea să dea încă o lovitură. Își extinde imperiul din Africa: 'Acolo oamenii trăiesc în urmă cu o sută de ani'
1.408

25
Clubul Valencia dă în judecată Netflix, după documentarul despre Vinicius unde era
25

58
Clubul Valencia dă în judecată Netflix, după documentarul despre Vinicius
58

21
Coco Gauff vrea sezoane mai scurte în circuitul feminin
21

44
Jannik Sinner s-a calificat în a 30-a sa finală ATP
44

29
Suedezul Mohammed Al-Hakim arbitrează FCSB - Young Boys Berna. Arbitru din Malta pentru olteni
29

57
Iga Swiatek ar putea renunța la turneele obligatorii
57

72
AC Milan și Inter cumpără stadionul San Siro. Când e gaata noua arenă
72

3.035
Andrew Tate, prima reactie după anunțul procurorilor din Marea Britanie. Se compară cu Donald Trump
3.035

31
Bernadette Szocs a fost eliminată în turul doi al probei de simplu la China Smash 2025
31

41
Un fost preşedinte al clubului FC Barcelona, audiat pentru plata unor comisioane
41

74
Portarul de 19 ani al unui club amator spaniol a decedat în urma unui traumatism la cap suferit în timpul unui meci
74

123
Andrea Mandorlini, atac dur după meciul cu U Cluj: 'Halucinant'
123
Comentează