Luka Modrici a primit premiul pentru cel mai bun fotbalist, la gala FIFA The Best - VIDEO

Luka Modrici

Croatul Luka Modrici (Real Madrid) a primit, luni seară, la gala FIFA The Best, de la Londra, premiul pentru cel mai bun fotbalist, detronându-l pe Cristiano Ronaldo, câştigătorul din 2016 şi 2017.

Trofeul i-a fost înmânat lui Modrici de preşedintele FIFA, Gianni Infantino.

Mai erau nominalizaţi pentru acest premiu Cristiano Ronaldo (Portugalia/în prezent Juventus, anterior Real Madrid) şi Mohamed Salah (Egipt/Liverpool).

Luka Modrici a fost căpitanul echipei Croaţiei la Cupa Mondială din Rusia, la care croaţii s-au clasat pe locul doi. Modrici a fost desemnat cel mai bun jucător al CM. De asemenea, el a câştigat cu Real Madrid Cupa Mondială a Cluburilor şi Liga Campionilor.