Mario Camora: 'La ocaziile avute de echipa noastră, cred că era corect un rezultat de egalitate'

mario camora

Jucătorul Mario Camora a declarat, joi seară, că CFR Cluj ar fi meritat un rezultat de egalitate cu Lazio, mai ales având în vedere evoluţia din repriza secundă, potrivit news.ro.

"În prima repriză nu am avut curaj, tupeu, dar în partea a doua lucrurile s-au schimbat. La ocaziile avute de echipa noastră, cel mai corect era rezultatul egal. Cu atitudinea din repriza a doua la meciul cu Celtic putem câştiga. Vom face totul să obţinem calificarea cu Celtic", a declarat Camora.

CFR Cluj a fost învinsă, joi, în deplasare, cu scorul de 1-0 (1-0), de Lazio, în etapa a V-a a Ligii Europa, penultima. Clujenii trebuie să obţină cel puţin un rezultat de egalitate, la 12 decembrie, în meciul de acasă, cu Celtic, pentru a se califica în 16-imi. Echipa scoţiană a câştigat Grupa E.