Mate Pavic și Bruno Soares au câștigat finala la dublu a turneului de la Shanghai

Oliver Marach Mate Pavic

Echipa formată din Mate Pavic (23 ATP la dublu) și Bruno Soares (21 ATP la dublu) s-a impus, duminică, în fața perechii Lukasz Kubot (5 ATP la dublu)-Marcelo Melo (6 ATP la dublu), cu scorul de 6-4, 6-2, câștigând finala la dublu a turneului de la Shanghai, potrivit Mediafax.

În primul set, Kubot și Melo au avut un serviciu pierdut, iar Pavic și Soares au profitat de acest avantaj, impunându-se cu 6-4. În setul secund, Mate Pavic și Bruno Soares au reușit două mingi de break, câștigând setul cu 6-2.

Partida dintre perechile Mate Pavic – Bruno Soares și Lukasz Kubot – Marcelo Melo s-a întins pe o durată de o oră și 10 minute.

Lukasz Kubot și Marcelo Melo au fost câștigătorii finalei de anul trecut. Cei doi i-au învins, în finală pe Jamie Murray și pe Bruno Soares, cu 6-4, 6-2.