Messi salvează debutul lui Quique Setien - Barcelona-Granada, scor 1-0

Lionel Messi

FC Barcelona a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul 1-0 (1-0), formaţia Granada, în etapa a XX-a a campionatului spaniol de fotbal LaLiga.

Messi a dechis scorul, în minutul 76, după o frumoasă fază colectivă la care au mai participat Griezmann şi Vidal. Reuşita Barcelonei a venit însă numai după ce oaspeţii au rămas în zece jucători, în urma eliminarii lui German Sanchez, în minutul 69, pentru două cartonaşe galbene.

Acesta a fost primul meci al antrenorulului Quique Setien pe banca tehnică a Barcelonei, el înlocuindu-l, luni, pe Ernesto Valverde.

FC Barcelona şi Real Madrid conduc în clasament, cu câte 43 de puncte, departaje fiind de două goluri, în favoarea catalanilor. Atletico Madrid şi FC Sevilla ocupă locurile 3-4, cu câte 35 de puncte.

Granada este pe locul 10, cu 27 de puncte.