Opt victorii consecutive pentru Real Madrid în LaLiga - Arbitrul meciului a fost înlocuit la pauză, după ce s-a accidentat

spania la liga

Real Madrid a învins, vineri, pe teren propriu, echipa Alaves, scor 2-0, şi a înregistrat a opta victorie consecutivă în LaLiga. După 35 de etape, Real Madrid este lider în clasament, cu patru puncte avans faţă de FC Barcelona, potrivit news.ro.

Golurile au fost marcate de Benzema (12) şi Asensio (50).

La finalul primei reprize, arbitrul Jesus Gil Manzano s-a ciocnit de un jucător de la Alaves şi a avut nevoie de îngrijiri medicale. Accidentat la piciorul stâng, el a fost înlocuit la pauză cu rezerva Hector Rodriguez Carpallo.