Osasuna a învins-o pe Sevilla FC cu scorul de 2-1, în primul meci a campionatului de fotbal al Spaniei

fotbal Euro 2020

Osasuna a învins-o pe Sevilla FC cu scorul de 2-1, vineri, la Pamplona, în primul meci din noua ediţie a campionatului de fotbal al Spaniei.

Osasuna a înscris prin Chimy Avila, în minutul 9, pentru ca Rafa Mir să egaleze după numai două minute.

Aimar Oroz a adus victoria gazdelor, în minutul 74, din penalty. Sevilla a încheiat ediţia trecută de campionat pe locul 4 şi va juca în Liga Campionilor, în timp ce Osasuna a ocupat locul 10.

Celelalte meciuri ale etapei inaugurale din La Liga au loc de sâmbătă până luni, conform Agerpres.