Perechea Raven Klaasen/Michael Venus a învins cuplul Lukasz Kubot/Marcelo Melo în grupa Jonas Bjorkman, de la Turneul Campionilor

australian open facebook
australian open general tenis

Raven Klaasen (Africa de Sud) și Michael Venus (Noua Zeelandă) au învins cuplul polonezo-brazilian format din Lukasz Kubot și Marcelo Melo, marți, în grupa Jonas Bjorkman, de la Turneul Campionilor, scor 6-3, 6-4, potrivit Mediafax.

Klaasen și Venus au obținut a doua victorie la Turneul Campionilor, după ce au înregistrat câte un break în fiecare set. Partida s-a încheiat după o oră și 10 de minute.

În urma acestui triumf, Klaasen și Venus se află pe primul loc în grupa Jonas Bjorkman, de la Turneul Campionilor, cu două victorii obținute în primele două partide. În ultimul meci din această fază, cei doi îi vor întâlni pe Ivan Dodig și Filip Polasek.