Petrolul Ploiești a remizat cu Sportul Snagov, scor 1-1, în etapa a șaptea din Liga 2

Twitter
Petrolul Ploiesti

Petrolul Ploiești și Sportul Snagov au remizat, luni, scor 1-1, în etapa a șaptea din Liga 2, anunță MEDIAFAX.

Petrolul a deschis scorul în minutul 30, prin Sergiu Arnăutu, care a trimis în poartă din lovitură liberă.

În minutul 58, Ionuț Cioinac a fost eliminat, pentru un fault comis în apropierea careului propriu. Sportul Snagov a dat lovitura în minutul 90, prin Safsaf, care a înscris pentru ilfoveni.

În urma acestei remize, Sportul Snagov a obținut primul punct din această ediție a ligii secunde. Înaintea acestei partide, ilfovenii aveau 0 puncte și un golaveraj 1-22.

De partea cealaltă, Petrolul Ploiești rămâne fără victorie pe teren propriu în actuala stagiune și se clasează pe locul 7, cu 11 puncte acumulate în șase runde.