Petrolul Ploieşti a câştigat, scor 1-0, partida de la Tg Jiu, cu FCU 1948 Craiova, în etapa a şasea din Superligă

Twitter
Petrolul Ploiesti

Echipa Petrolul Ploieşti a învins cu 1-0 formaţia FCU 1948 Craiova, vineri seară, într-un meci disputat în deplasare şi care a contat pentru etapa a şasea din Superligă, informează News.ro.

La Tg Jiu, pe stadionul Municipal, Petrolul a deschis scorul în finalul primei reprize, minutul 45+2, dintr-o lovitură liberă transformată impecabil de Jair. Cu victoria obţinută în faţa Craiovei, Petrolul a urcat pe locul al doilea în clasamentul Superligii, având 10 puncte.

FCU Craiova: Popa - Enache, Andre Duarte, Papadopoulos, Huyghebaert - Asamoah, Achim (C. Bălan 75’) – Baeten (Sidibe 46’), Marquet (G. Iancu 63’), Chiţu (Bahassa 63’) – Compagno. Antrenor: Marius Croitoru

Petrolul: Vâlceanu - Meijers, Tamaş, Huja - Pashov, Cebotaru (Velisar 90+2’), Tavares, Ticu – Cioiu (Tucaliuc 69’), Ivanovski (Irobiso 75’), Măzărache (Dumitriu 75’). Antrenor: Nicolae Constantin

Cartonaşe galbene: Papadopoulos 66, Duarte 66, C. Bălan 82, Asamoah 87

Arbitri: Marcel Bîrsan - Mircea Grigoriu, Marius Mihai Marica - Radu Petrescu

Arbitri AVAR: Petruţa Iugulescu - Szabolcs Kovacs

Observator arbitri: Marian Dorobanţu