Poli Iași a remizat cu Chindia Târgoviște, scor 2-2, în etapa a șaptea din Liga 1

gsp.ro
Poli Iasi Viitorul

Poli Iași și Chindia Târgoviște au remizat, vineri, scor 2-2, în etapa a șaptea din Liga 1, anunță MEDIAFAX.

Gazdele de la Poli Iași au început mai bine partida și au deschis scorul după un sfert de oră, prin Loshaj. Avantajul moldovenilor a fost majorat de Horșia, în minutul 23.

Chindia Târgoviște a revenit în joc prin golul lui Neguț, din minutul 28. După pauză, oaspeții au egalat la 2 prin Voduț, în minutul 50.

În urma acestui rezultat, Poli Iași urcă pe primul loc în Liga 1, având 15 puncte acumulate în primele șapte etape. În următoarea rundă, echipa lui Mihai Teja va juca la Mediaș, contra lui Gaz Metan.

De partea cealaltă, Chindia Târgoviște se află pe poziția 11, cu cinci puncte. În etapa următoarea, formația lui Viorel Moldovan va juca la Târgu Mureș, contra celor de la FC Hermannstadt.