DESCARCĂ APLICAȚIA: iTunes app Android app on Google Play Windows Phone Store
CELE MAI NOI ȘTIRI ȘI ALERTE BREAKING NEWS: ACTIVEAZĂ NOTIFICĂRILE

Preliminarii CM 2018. România intră în joc. Ce alte meciuri mai sunt și unde se văd

rt.com
Rusia 2018 FIFA world Cup

Preliminariile Cupei Mondiale pe care Rusia o va găzdui în 2018 încep în Europa astăzi, când sunt programate nouă partide, naţionala României urmând să fie protagonista uneia dintre ele.

Vezi și: Răfuielile politice iau amploare: Ponta, amenințat cu excluderea din PSD când era prim-ministru

GRUPA C

San Marino – Azerbaidjan (ora 19.00)
Cehia – Irlanda de Nord (ora 21.45, Digi Sport 2)
Norvegia – Germania (ora 21.45, Digi Sport 1)

GRUPA E

Danemarca – Armenia (ora 19.00, Digi Sport 4)
Kazahstan – Polonia (ora 19.00, Digi Sport 2)
România – Muntenegru (ora 21.45, TVR 1)

GRUPA F

Lituania – Slovenia (ora 19.00)
Slovacia – Anglia (ora 19.00, Digi Sport 3)
Malta – Scoţia (ora 21.45, Digi Sport 3)

Vezi și: Tăriceanu se roagă 'în fiecare seară' pentru copreședinții PNL

Vezi și: Istoricul Lucian Boia îi dă dreptate ambasadorului SUA: Moldova nu este România/ VIDEO

Prima etapă a preliminariilor Cupei Mondiale din 2018, zona europeană, continuă mâine, 5 septembrie, şi se încheie marţi, 6 septembrie.

Christoph Daum a anunțat numele celor 26 de jucători pe care mizează la primul său meci pe banca naționalei României, cel cu Muntenegru, din preliminariile Mondialului din 2018.

Proaspăt transferat la Steaua, Vlad Achim, a fost inclus de Daum în lotul lărgit pentru partida din septembrie, de la Cluj. Alături de acesta, Răzvan Marin, de la Viitorul, este o altă surpriză, la fel ca prezența dinamovistului Dorin Rotariu. Eric Bicfalvi, jucătorul lui Tom Tomsk, este o altă prezență inedită.

De menționat este că revine la lot Alexandru Maxim, care nu a fost convocat de Anghel Iordănescu pentru Campionatul European din Franța.

Lotul lărgit pentru partida din septembrie este format din:

Vezi și: SONDAJ Cea mai spectaculoasă urcare, cum stau partidele și cel mai SLAB ministru/ SURSE

Portari: Ciprian Tătărușanu (Fiorentina), Costel Pantilimon (Watford), Silviu Lung (Astra)

Fundași: Cristian Săpunaru (Astra), Valerică Găman (Karabukspor), Vlad Chiricheș (Napoli), Cosmin Moți (Ludogorets), Dragoș Grigore (Al Sailiya), Alin Toșca (FC Steaua București), Alexandru Mățel (Dinamo Zagreb), Steliano Filip (Dinamo), Gabriel Enache (FC Steaua București)

Mijlocași: Vlad Achim (FC Steaua București), Eric Bicfalvi (Tom Tomsk), Ovidiu Hoban (Hapoel Be'er Sheva), Răzvan Marin (FC Viitorul), Nicolae Stanciu (FC Steaua București), Alexandru Maxim (VfB Stuttgart), Alexandru Chipciu (Anderlecht), Gabriel Torje (Terek Grozny), Romario Benzar (FC Viitorul), Adrian Popa (FC Steaua București)

Atacanți: Bogdan Stancu (Genclerbirligi), Florin Andone (Deportivo La Coruna), Claudiu Keșeru (Ludogorets), Dorin Rotariu (Dinamo)

ACTIVEAZĂ NOTIFICĂRILE

Fii la curent cu cele mai noi stiri.

Urmărește stiripesurse.ro pe Facebook

×
NEWSLETTER

Nu uitaţi să daţi "Like". În felul acesta nu veţi rata cele mai importante ştiri.