Protest extrem în ultima etapă din Liga a II-a: Jucătorii lui Ciprian Marica au REFUZAT refuzat să joace timp de 15 minute

fotbal drepturi tv minge

Farul și Ripensia au terminat la egalitate, 1-1, într-un meci din etapa a 38-a, ultima a sezonului din Liga 2, potrivit gsp.ro

Meciul a început cu un protest al jucătorilor de la Farul. După fluierul de start, constanțenii au stat nemișcați timp de 15 minute și au refuzat să joace, potrivit TV Telekom Sport.

Astfel, jucătorii lui Petre Grigoraș au tras un semnal de alarmă către autoritățile locale, care refuză să se implice la echipă. Jucătorii Ripensiei au susținut protestul adversarilor și doar au pasat mingea timp de 15 minute.

Farul, echipa patronată de Ciprian Marica, a terminat sezonul pe locul 12, cu 47 de puncte.

Joi, Ciprian Marica a scris pe facebook un mesaj către primarul Constanței, Decebal Făgădău, și Consiliului Local, în care a cerut implicare financiară din partea autorităților.