Rapperul american A$AP Rocky şi-a anulat participarea la două mari festivaluri muzicale ale verii

Autor: Alecsandru Ionescu

Publicat: 04-07-2025 10:29

Actualizat: 04-07-2025 13:29

Article thumbnail

Sursă foto: stiripesurse.ro

Rapperul american A$AP Rocky a renunţat să participe la două mari festivaluri muzicale ale verii din Europa, Pukkelpop şi Rock en Seine din motive care nu au fost precizate, informează AFP.

"Kid Cudi se alătură programului Rock en Seine în locul lui A$AP Rocky, care nu va putea să vină la Rock en Seine în această vară, din cauza unor circumstanţe independente de voinţa noastră", a anunţat joi într-un comunicat festivalul care are loc în fiecare vară la Saint-Cloud, în apropiere de Parise, potrivit AGerpres.


Concertul era programat pentru 21 august.

Miercuri, Pukkelpop, festival care are loc la Hasselt, în nord-estul Belgiei, anunţase că A$AP Rocky renunţă la concertul său programat pentru data de 16 august.

"Din păcate, A$AP Rocky şi-a anulat concertul de la Pukkelpop", au precizat organizatorii pe Instagram, fără a oferi motive. El va fi înlocuit de un alt rapper american, Macklemore.

Concertul lui A$AP Rocky la un alt mare festival muzical al verii, Sziget, la Budapesta, este în continuare programat pentru 8 august.

Rapperul, în vârstă de 36 de ani, partenerul cântăreţei Rihanna, s-a aflat la Paris pentru prezentarea Dior din 27 iunie, apoi, a doua zi, la o avanpremieră de film la Bruxelles.

 

Google News
Explorează subiectul
Comentează
Articole Similare
Parteneri