Rednic, după meciul cu KV Mechelen: 'Nu am fost nici filosofi, nici profesori pe teren, dar am jucat simplu şi am câştigat'

Mircea Rednic

Tehnicianul Mircea Rednic a declarat, vineri seară, că jucătorii formaţiei Mouscron nu au fost nici filosofi şi nici profesori pe teren, la meciul cu echipa KV Mechelen, dar au jucat simplu şi au reuşit să câştige, informează dhnet.be.

"Sunt foarte fericit, aveam nevoie de această victorie, mai ales că venea după eşecul cu Courtrai de marţi. Jucătorii mei au avut o reacţie bună. Nu am fost nici filosofi, nici profesori pe teren. Noi am jucat simplu şi am ştiut să marcăm în momentele bune", a declarat Rednic, conform News.ro.

Formaţia Mouscron, antrenată de Mircea Rednic, a învins, vineri, în deplasare, cu scorul de 2-0, echipa KV Mechelen, într-un meci din etapa a XXIV-a a campionatului Belgiei, în care Dorin Rotariu a înscris un gol.

Rotariu, integralist la oaspeţi, a marcat în minutul 47, cu o lovitură cu capul. Primul gol a fost înscris de Mohamed, în minutul 38.

Mouscron se află pe locul zece în clasament, cu 29 de puncte, iar Mechelen este pe ultima poziţie, cu 18 puncte.