România are 1-0 cu Andorra, la pauză

Naţionala de fotbal a României a început, sâmbătă, o nouă campanie de calificare la un turneu final, întâlnind Andorra în grupa I a preliminariilor Campionatului European din 2024. La pauză, scorul este 1-0 pentru tricolori.

Man a înscris în minutul 35, cu o lovitură cu capul, după o centrare a lui Moruţan.

Tot în prima repriză, un gol marcat în minutul 30 de Alibec a fost anulat pentru ofsaid, după consultarea VAR.

Potrivit as.ro, la începutul meciului au avut loc incidente în tribuna cu fanii români. Fanii care au însoţit naţionala au sărit la scandal cu stewarzii prezenţi la meci, cel mai probabil, totul începând de la un steag confiscat de oamenii de ordine.