Rușine mare pentru Steaua: Roș-albaștrii au fost învinși de Gaz Metan pe Național Arena - VIDEO

Steaua Reghe

Steaua a pierdut al doilea meci din acest sezon. Gaz Metan s-a impus la limită pe Arena Națională, scor 1-0.

Boldrin putea deschide scorul în minutul 22, dar Pleșca a respins spectaculos lovitura liberă. Oaspeții, în schimb, au marcat la prima ocazie: înlocuitorul lui Niță, Stăncioiu, a fost păcălit de devierea lui Mitrea la șutul lui Alex Muntean.

Gaz Metan putea avea chiar 2-0 la pauză, dar lobul lui Llullaku n-a căzut în poartă. În repriza a doua, nou-intratul Adi Popa a scos un penalty după intrarea lui Crețu, fază la care fundașul s-a ales și cu avertisment. Boldrin, însă, a luat la țintă bara și scorul a rămas 0-1.

Ovidiu Popescu a avut și el șansa egalării, dar, când Pleșca a fost depășit, fundașii au respins in extremis. Cu 20 de minute înainte de final, Crețu l-a faultat pe De Amorim la limita careului, fază la care Steaua a cerut iar penalty. Arbitrul a acordat însă doar lovitură liberă și l-a eliminat pe Crețu după al doilea galben, anunță Digi Sport.

Portarul Pleșca a mai respins o dată la șutul lui Adi Popa, iar Steaua - Gaz Metan s-a terminat 0-1.