Serie A: Daniel Boloca a marcat în Sassuolo – Bologna

Daniel Boloca

Echipa italiană Sassuolo a încheiat la egalitate sâmbătă, pe teren propriu, scor 1-1, cu gruparea Bologna, într-un meci din etapa a zecea a Serie A. Golul gazdelor a fost marcat de Daniel Boloca, potrivit news.ro.

Daniel Boloca a început titular în echipa lui Sassuolo care a înfruntat Bologna, pe Mapei Stadium. Oaspeţii au deschis scorul încă din minutul 3, prin Zirkzee. Gazdele au presat căutând egalarea pe care au reuşit-o în minutul 44, prin mijlocaşul român Daniel Boloca – aflat la primul său gol în Serie A. Bologna a avut un gol al lui Zirkzee anulat pentru ofsaid, în minutul 81, şi s-a terminat 1-1. Daniel Boloca a fost integralist.

Sassuolo este pe locul 14, cu 11 puncte, iar Bologna ocupă locul al şaptelea, cu 15 puncte.