Siegfried Mureșan după Acordul de 60 de milioane de euro: Oamenii au acum dovada clară cine este prietenul Republicii Moldova și cine nu

Autor: Redactia Stiripesurse.ro

Publicat: 15-12-2021

Actualizat: 15-12-2021

Article thumbnail

Sursă foto: facebook

„Oamenii au acum dovada clară cine este prietenul Republicii Moldova și cine nu”, a scris europarlamentarul Siegfried Mureșan, după semnarea Acordului prin care Republica Moldova primește 60 de milioane de euro din partea UE pentru a face față crizei gazelor.

„Astăzi s-a semnat la Bruxelles acordul dintre Comisia Europeană și Republica Moldova prin care Republica Moldova primește 60 de milioane de euro sprijin pentru a face față crizei gazelor.

În ultimele luni, Federația Rusă a amenințat Republica Moldova, iar Uniunea Europeană a ajutat Republica Moldova în criza gazelor.

Oamenii au acum dovada clară cine este prietenul Republicii Moldova și cine nu”, a scris europarlamentarul român, transmite tvrmoldova.md.

Amintim că vicepremierul Nicu Popescu, ministru al Afacerilor Externe și Integrării Europene, a semnat cu reprezentanții Băncii Europene pentru Reconstrucție și Dezvoltare și cei ai Băncii Europene de Investiții documentele care confirmă încheierea acordurilor necesare pentru implementarea proiectului „Eficiența energetică a Republicii Moldova”.

Google News
Comentează
Articole Similare
Parteneri