Steaua București a obținut prima victorie, cu Daniel Oprița pe banca tehnică

CSA Steaua, Facebook
CSA Steaua

Echipa de fotbal a Clubului Sportiv al Armatei "Steaua București" s-a impus, sâmbătă, în fața echipei din Liga 3, SC Popești Leordeni, cu scorul de 2-1, în primul meci amical la care, pe banca tehnică, s-a aflat Daniel Oprița, potrivit Mediafax.

Florin Răsdan a reușit dubla pentru echipa "militarilor", în timp ce, pentru SC Popești Leordeni, a marcat Robert Andreescu.

Ilfovenii au observat, la stadion, că au un echipament aproape identic cu cel al arbitrilor, astfel că steliştii au intervenit pentru a rezolva problema și le-au oferit oaspeţilor echipamentul de deplasare, pentru a nu exista confuzii pe teren.

Astfel, Steaua a evoluat în echipamentul tradiţional roșu și albastru, iar Popeşti-Leordeni, în alb.

Steaua va disputa un amical cu Academia Muscel Câmpulung, iar pe 31 iulie, militarii se vor duela cu CS Mihai Bravu, în primul tur al Cupei României.

Meciurile din primul tur se dispută într-o singură manşă. În caz de egalitate după 90 de minute de joc, se joacă încă două reprize de prelungiri, iar, după caz, la executarea loviturilor de departajare din punctul de pedeapsă.