Tehnicianul formaţiei PSG: Messi este cel mai bun jucător din istoria fotbalului

content.thecoachingmanual.com/
Antrenor de fotbal

Tehnicianul formaţiei Paris Saint-Germain, Christophe Galtier, a declarat, vineri seară, că Lionel Messi este cel mai bun jucător din lume, potrivit news.ro.

Messi a marcat în minutul 78 al meciului cu Ajaccio, câştigat, scor 3-0, vineri seară.

„Victoria este întotdeauna importantă, a fost un meci care vine după clasicul cu OM şi care precede o mare întâlnire în Liga Campionilor. Întotdeauna sunt meciuri capcană. Ajaccio ne-a pus sub o presiune mare în primele 25 de minute.

În repriza secundă, ritmul a fost mai puţin intens şi am avut măiestrie tehnică. Am avut momente marcante şi nu am marcat, ceea ce a dat speranţă lui Ajaccio înaintea ultimelor noastre două goluri magnifice, inclusiv cel al lui Messi.

Oamenii vin pe stadion să-l vadă pe Leo jucând, el este cel mai bun jucător din istoria fotbalului. Îi place să se joace cu alţii, are această calitate de a vrea să se joace pentru alţii, este foarte altruist. A fost magnific la golul 2", a declarat Galtier, după meci.