DESCARCĂ APLICAȚIA: iTunes app Android app on Google Play Windows Phone Store
CELE MAI NOI ȘTIRI ȘI ALERTE BREAKING NEWS: ACTIVEAZĂ NOTIFICĂRILE

Tenis: Nouă români calificați în optimi la turneul futures de la București

rfi.ro
tenis

Nu mai puțin de nouă tenismeni români s-au calificat în optimile de finală ale turneului futures de la București, Daimon Trophy, dotat cu premii totale de 15.000 de dolari, printre care și Adrian Ungur (N. 2), Dragoș Dima (N. 3) și Nicolae Frunză (N. 4), potrivit AGERPRES.

La dublu, Adrian Barbu și Florin Mergea, favoriții numărul doi, au trecut în primul tur de cuplul Eugen Durnescu/Teodor Giușcă, cu 6-1, 6-2.

Merită menționată și eliminarea favoritului numărul cinci, bolivianul Federico Zeballos, de către Vladislav Melnic, cu 6-4, 7-5.

Citeşte şi: Tenis: Tecău și Rojer, calificați în optimile probei de dublu la Montreal (ATP)

Rezultate:
SIMPLU, turul I
Hugo Dellien (Bolivia/N. 1) — Alexandru Vasile Manole 6-0, 6-1 
Andrei Ștefan Apostol — Nathan Eshmade (Australia) 6-4, 7-6 (0) 
Evan Furness (Franța) — Bogdan Borza 6-2, 6-0 
Martin Cuevas (Uruguay/N. 7) — Franco David Aubone (Argentina) 6-3, 6-2 
Nicolae Frunză (N. 4) — Alessio Giannuzzi (Italia) 6-1, 7-6 (7) 
Bogdan Ionuț Apostol — Santiago Maresca (Uruguay) 6-2, 3-6, 6-4 
Dan Alexandru Tomescu — Edris Fetisleam 6-7 (3), 6-3, 7-6 (5) 
Antoine Bellier (Elveția) — Vasile Antonescu (N. 8) 6-1, 6-1 
Vladislav Melnic — Federico Zeballos (Bolivia/N. 5) 6-4, 7-5 
Dragoș Nicolae Mădăraș (Suedia) — Ryota Tanuma (Japonia) 1-6, 6-1, 6-1 
Teodor-Dacian Crăciun — Petru-Alexandru Luncanu 6-1, 6-4 
Dragoș Dima (N. 3) — Stefano Battaglino (Italia) 6-2, 6-2 
Maxime Tabatruong (Franța/N. 6) — Takashi Saito (Japonia) 
Mircea-Alexandru Jecan — Teodor Giușcă 6-3, 6-0 
Sem Verbeek (Olanda) — Aaron Addison (Australia) 7-6 (8), 6-3 
Adrian Ungur (N. 2) — Orel Ovil (Israel) 6-0, 6-0


DUBLU, turul I
Hugo Dellien/Federico Zeballos (Bolivia/N. 1) — Ioan Dan Abrudan/Vladislav Melnic 6-3, 7-6 (3) 
Antoine Bellier (Elveția)/Santiago Maresca (Uruguay) — Edris Fetisleam/Ioan Luca Vidan 6-3, 6-2 
Nathan Eshmade (Australia)/Sem Verbeek (Olanda/N. 3) — Victor-Mugurel Anagnastopol/Bogdan Borza 6-1, 6-4 
Andrei Ștefan Apostol/Nicolae Frunză — Aaron Addison (Australia)/Orel Ovil (Israel) 6-4, 6-1 
Bogdan Ionuț Apostol (România)/Dragoș Nicolae Mădăraș (Suedia) — Vladimir Filip/Petru-Alexandru Luncanu 5-7, 7-5, 10-6 
Evan Furness/Maxime Tabatruong (Franța) — Vasile Antonescu/Mircea-Alexandru Jecan (N. 4) 7-5, 6-4 
Takashi Saito/Ryota Tanuma (Japonia) — Dragoș Constantin Ignat/Alexandru Vasile Manole 6-3, 6-4 
Adrian Barbu/Florin Mergea (N. 2) — Eugen Durnescu/Teodor Giușcă 6-1, 6-2

Citeşte şi: Atletism: CM 2017 - Barbora Spotakova, campioană mondială la aruncarea suliței, după o pauză de zece ani .

ACTIVEAZĂ NOTIFICĂRILE

Fii la curent cu cele mai noi stiri.

Urmărește stiripesurse.ro pe Facebook

×
NEWSLETTER

Nu uitaţi să daţi "Like". În felul acesta nu veţi rata cele mai importante ştiri.